Tule trenni!

Nopi rõõmu igast olukorrast

Share on facebook

Hoolimata sellest, millised on välised tingimused: reeglid, keskkond, ümbritsevad inimesed – sul on täielik võimekus püsida positiivne, produktiivne ja täpselt selline nagu endal on hea. See on oskus, mida suudab arendada igaüks.

Pahatihti panevad inimesed oma õnnele tingimused peale: kui ma saan selle töö, siis ma olen nii õnnelik; kui ma leian oma unistuste mehe / naise, siis ma saan õnnelikuks; kui ma saavutan selle / tolle, siis ma saan alles tõeliselt õnnelik olla. Ehk pannakse oma õnn ootele, lootes, et tulevikus saabuvad tingimused toovad selle õnnetunde. Aga seda ei saa olla. Sest õnnetunne tuleb ainult inimese enda seest. Need misiganes tingimused, millest sa unistad, võivad aidata elu toredamaks teha, aga õnnelik saad ja peaksidki sa olema just nüüd ja praegu! Sest muidu möödub kogu su elu vaid oodates, aga kunagi ei suuda sa viibida õnnes. Õnn saab olla vaid käesoleval hetkel.

Mõtle kasvõi sellele, et kui sul tulevikus need tingimused täidetud saavad – siis ilmselt ju on tolleks hetkeks sul juba tekkinud ka uued perspektiivid, mis kõik veel võiks su elus olemas olla. Või siis vaata asjale teistpidi otsa – see hetk, mis on sul käes praegu – kõike see, mis sulle on antud ja sa oled saavutanud praeguseks – on samuti olnud kunagi varem sinu jaoks unistus. Ja kui sa nüüd ei mõista selle eest tänulik ja õnnelik olla, peaks mineviku-sina ikka pagana kuri olema, et ta üldse niipalju vaeva selle kõigega nägi!

“Miks ma peaksin pingutama, oma mõtete kallal töötama, et õnnelik olla? Mu elus on “see” asi pahasti ja “too” asi teeb mind kurvaks. Ma ei saa ju õnnelik olla.” Ikka saad! Aga vaid siis kui ise tahad. Loomulikult on sul õigus tunda kõike ja olla selline nagu soovid. Kui soovid olla õnnetu, mossis ja ennast haletsev, siis ole. Aga kui sa SOOVID olla õnnelik, siis tee see konkreetne otsus ja juba on suur esimene samm astutud.

Mõtle korraks, millist inimest sa pigem sooviksid enda sõbraks / kolleegiks / alluvaks – mossitajat või rõõmsameelset? Millist inimest sooviksid oma ideaalseks elupartneriks? Kõik, mida sa oma ellu veel soovid, saab sinu poole liikuda seda efektiivsemalt ja tõenäolisemalt, mida positiivsem sa püsid. Ja lisaks, püsides ise muretu ja optimistlik, püsivad ka sinu meeled avatumad ning sa näed lahendusi, võimalusi, mis sind edasi saavad viia.

Kuidas aga näiteks käesolevas kriisi-olukorras suuta optimistlik püsida? Kusagil käia ei saa, sõpradega kohtuda ei saa… Alati on elus asju, mis võiks olla paremini või teisit kui sa soovid. Aga alati on elus asju, mis on hästi! Tee kasvõi ülesanne: pane kirja kõik asjad, mis sul praegu on sellist, mille üle tänulik ja õnnelik olla. Näiteks soovisid puhkust? Seda nüüd said. Puhka täiega. Keskendu oma elu väärtustele – oma kodu, oma inimesed, kes su ümber, oma tervis – praegu ongi aeg, kus saad üle vaadata, mis su elus on tegelikult tähtis ja kanda hoolt oma varade eest!

Igavlema samuti ei pea. See vaikuse periood on imeline aeg, et koguda loodusest inspiratsiooni näiteks ja planeerida oma elu, tegeleda enesearenguga, lugeda raamatuid, õppida online-kursustel, tegeleda indivuduaalselt spordiga. Leia oma praeguse hetke plussid. Sest usu mind – kui see periood läbi saab, mõtled sa mõni hetk hiljem sellele ajale ja ütled “miks ma küll rahul ei olnud, sai ju puhata, oli võimalus teha seda, teist ja kolmandat. Aga ma kurtsin igavust ja tegelesin internetis lolluste vaatamisega.”

Foto: Triine Tamm

Loodan, et minu mõtted aitasid äratada sinus tegutsemise sädet. Kui soovid personaalselt analüüsida oma sisemaailma, et aktiveerida sinus tingimusteta õnnelikkuse oskus – võta aga julgesti ühendust.

Õues on praegu päike, kuid päikseline päev saab olla alati ka olenemata ilmast – otsusta ise, mida soovid tunda. Pane fookus sellele, mis on hästi ning märka seda kõike hoida!

Soovin teile palju tervist (nii füüsilist kui vaimset), päikest südamesse ja usu: kõik on selleks nii, et su elu oleks parem ja saaksid olla produktiivsem. Ava oma silmad.